O Nas

PROMETAL MIELEC SP. Z O.O.

Firma PROMETAL istnieje na rynku od 1982 r. Właścicielem zakładu jest Roman Piękoś. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją gwoździ oraz siatek ogrodzeniowych. W 1997r. rozszerzyliśmy produkcję o regały ekspozycyjno-reklamowe, regały sklepowe, siatki zgrzewane, kraty zgrzewane, haczyki, zawieszki, kosze z drutu, elementy gięte zarówno z drutu jak i rur stalowych, stojaki na kartki pocztowe, stojaki na prasę, stojaki sklepowe, meble metalowe, metalowe szafy ubraniowe oraz wszelkiego rodzaju elementy i konstrukcje metalowe.

W 2010 roku nasza firma rozpoczęła produkcje wysokiej jakości mebli ekspozycyjnych dla sklepów odzieżowych.

W kwietniu 2015 roku firma zmieniła swoją nazwę z PROMETAL Roman Piękoś na PROMETAL MIELEC SP.Z.O.O. Obecnie posiadamy nowoczesne biuro projektowe, gdzie używamy zaawansowanych programów wspomagających wytwarzanie CAD/CAM takich jak:

W kwietniu 2015 roku firma zmieniła swoją nazwę z PROMETAL Roman Piękoś na PROMETAL MIELEC SP.Z.O.O. Obecnie posiadamy nowoczesne biuro projektowe, gdzie używamy zaawansowanych programów wspomagających wytwarzanie CAD/CAM takich jak: Siemens NX, Solid Edge, IronCad, SigmaNEST, AutoCad, ArtTube

Dzięki oprogramowaniu CAD wraz z wykwalifikowaną kadrą pracowników, której umiejętności ciągle są podnoszone, możemy podjąć się wykonania nietypowych zleceń wymagających kreatywnego myślenia oraz doświadczenia.

W 2013 roku do naszych firm partnerskich dołączył METAL LUX, który specjalizuje się w produkcji wózków inwalidzkich oraz sprzętu rehabilitacyjnego.

Dwa lata później w 2015 dołączyła do nas kolejna firma MadMetal, która oferuje szerokiej gamy produkty wykonane z elementów stalowych.

Park maszyn:

  • Laser 3D BLM LT 8.10 Fiber 3KW
  • Laser 2D Bystronic BySmart Fiber 4020 6kW
  • Prasa wykrawająca TRUMATIC 500 o wymiarach 1250x2500
  • 6 sztuk pras krawędziowych Darley, na których możemy giąć detale o długości roboczej 3000mm z naciskiem do 175 ton.
  • Zaginarka do blach RAS Type 67.20 o długości roboczej 2040mm
  • Giętarka do rur i profili 3D BLM ELECT 40, gięcia rur od fi12mm do fi42mm
  • Giętarka 3D do rur i profili SOCO, gięcia rur od fi10mm do fi35mm
  • Giętarka 3D do drutu  BLM E-FLEX  gięcia drutu od fi2mm do fi10mm.

Ponadto firma Prometal Mielec Sp. z o. o dysponuje własnymi maszynami do toczenia i skrawania, dzięki czemu ogranicza to do minimum przestoje związane z naprawą innych maszyn oraz umożliwia wykonywanie nietypowych narzędzi niezbędnych do realizacji powierzonych zamówień.

Jednocześnie nieustannie rozbudowujemy nasze zaplecze, budynki, a także unowocześniamy park maszynowy. Posiadamy dwie nowoczesne hale produkcyjne. Jedna z nich w 2016 roku została zmodernizowana i oddana do użytku, powierzchnia jej wynosi 1000m2, natomiast drugiej 650m2. Cały zakład zajmuję powierzchnię 5000m2.

Nasza firma współpracuje z firmami zajmującymi się przetwórstwem i obróbką drewna i materiałów drewnopodobnych, dzięki temu możemy podjąć się kompleksowego wyposażenia powierzchni handlowych.

Gwarantujemy niskie ceny, krótkie terminy realizacji i przede wszystkim zadowolenie z oferowanych przez nas produktów i usług.

Zapraszamy państwa do współpracy!

Siedziba Prometal Mielec
Cięcie laserem 3d kształtowników stalowych